Dobili mi dieťa - študenta.

Autor: Elena Rodriguez | 17.5.2006 o 0:07 | Karma článku: 16,85 | Prečítané:  7123x

Do kancelárie vošla učiteľlka dejepisu so slovami: "počuli ste, dobili Rudyho". Stalo sa to na deň matiek v blízkosti ihriska, kde hral basketbal. Dolámali mu obidve sánky, krv sa mu valila z úst a ešte ho tam niekde nechali ležať na pospas osudu bez pomoci, kým si ho okoloiduci všimli. Po prevoze do nemocnice ho čakal okamžitý chirurgický zákrok a všetci veríme, že sa z toho dostane. Och prečo práve Rudy...

Rudy, ktorý nikdy nevymeškal ani jeden deň, kým to nebolo nutné a aj o tom nutnom informoval tri dni dopredu a potom pripomínal každý deň "Miss nezabudni zajtra tu nebudem, idem na očkovanie" apod.
Rudy, čierny vysoký chlap s vyšportovanou postavou a dobráčisko od kosti. Poviem pravdu svojim výzorom a obrovskými čiernymi očami by nie jednému naháňal hrúzu a on bol tak neškodný, tak kamarátstky, neublížil by ani muche. Pamätám sa na tie volnejšie hodiny, keď sme mali čas aj na špás, postavil sa na stôl, kázal mi chytit sa ho okolo ruky a dvihal mojich 56 kilo ako nič. Iný deň som si z neho uťahovala a tak ma chytil jednou rukou, prehodil cez plece a povedal, že ma hodí do kontajnera. Ďalší zážitok, ktorý sa mi vybavuje v pamäti boli jeho vlasy . Vždy keď prišiel čerstvo ostrihaný na ježka, prišiel ku mne, aby som ho pošuchala po hlave, že či je dobre ostrihaný. Jednoducho milý chlapec, s perfektnou maminou a krásnym vzťahom k nej. A práve na deň matiek.

Rudy, netuším kto Ti to urobil a aký mal motív, no verím, že sa z toho rýchlo dostaneš a bez následkov. Netuším koľko muselo byť tých gaunerov, keď Ti ani tvoja sila, výška a svaly nepomohli brániť sa. Neviem, kedy Ťa uvidím veselého pobehovať pred tabuľou. Jedno viem isto, zajtra Ťa uvidím celého v obväzoch ležať na nemocničnej posteli, no nevadí. Chcem, aby si vedel, že sú ľudia, ktorým na Tebe záleží. Veď Ty si mi robil radosť každý deň svojim prístupom k práci, dochvílnosťou, večnými otázkami a chuťou naučiť sa niečo nové a vlastne vôbec svojou prítomnosťou.

Drž sa a zajtra o 15:00 ma tam máš, ale tentoraz bez kriedy v ruke.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ministerkou vnútra bude Saková, ku Kaliňákovi má blízko

Zákazka, z ktorej mal mať podľa Špirka provízie aj Kaliňák. Aj to má za sebou nová ministerka vnútra Denisa Saková.

KULTÚRA

Osobnosti spomínajú na Krištúfka: Bol jedným z najnadanejších, mal smolu

Spisovateľ a režisér zahynul pri nehode.


Už ste čítali?