Skoro som zabudla, čo je Bronx.

Autor: Elena Rodriguez | 30.9.2006 o 21:51 | Karma článku: 16,11 | Prečítané:  4300x

Školský rok sa začal tak pokojne, že som si začala myslieť, že som na Slovensku. Aj tento rok som dostala ako " pozornosť podniku" jednu prvácku triedu. (Každý učiteľ si praje, aby prvácku triedu nedostal kvôli nevyspelosti a neskutočným pubertálnym prejavom nových stredoškolákov.) Prvé dva týždne kolegovia hovorili akých máme tento rok dobrých prvákov, no prváci boli len vystrašení zo stredoškolských lavíc. Postupne sa začali prejavovať tvrdé osobnosti a bohužiaľ nevyhli sa ani mojej triede. A tak tento týždeň bol naozaj iný....

 Elena Rodriguez

Študent volajme ho John mi kamáratsky oznámil :"Vy bývate na mojom sídisku, videl som vás kráčať do školy. Veď počkajte, ja si vás počkám a nahuckám na vás môjho psa." Zdanlivo smiešna vyhrážka, no podľa tunajších predpisov som vypísala potrebné papiere, pre prípad, že by to pokračovalo, aby bolo všetko zdokumentované. Ďalší deň pokračoval otázkou, kde robí môj manžel, že John by si s ním rád zmeral sily a postaral sa o neho. Tu som začala pátrať po príčine a histórií Johna. John je v pestúnskej starostlivosti, neviem koľkej v poradí, rodiny (ženy), vo svojich 14 rokoch je na podmienke (vzatia do väzby). Poslený deň jeho pôsobenia v mojej triede ma nazval vychudnutou sukou, že mám priniesť do školy svojho syna, že mu zrovná fasádu. (Deti síce nemám, ale čo keby som mala?).

A tak sa prípad Johna začal riešiť. Dean, človek riešiaci disciplinárne problémy a priestupky si Johna zavolal a chcel konfrontovať naše incidenty. Tu John do neho 2 krát skočil a pristal 1 cm pred tvárou deana. Vedľa stojaci policajt Johna zneškodnil putami a v putách ho doviedli do policajnej kancelárie.

Zrazu sa vo dverách mojej triedy objavil policajný vyšetrovateľ, ktorý ma prišiel zavolať spísať zápisnicu a konfrontovať situáciu v policajnej kancelárií. Vošla som do miestnosti, kde som stála zoči voči 195 cm Johnovi v putách. Až tu som dostala naozajstný strach , srdce mi búšilo až v hrdle, ruky sa mi potili a zo seba som len koktavo dostala :"Môžeme tú zápisnicu spísať na chodbe?"

Bol piatok zo školy som odchádzala o 2 hodiny neskôr ako obyčajne zo strachu pred nechcených doprovodom domov. Musím povedať, že to bol prvý krát, kedy som sa mala dôvod naozaj sa v Bronxe báť.

Johna už v mojej triede neuvidím, čaká nás súd, vypočúvanie a John si na rozsudok počká mimo školy. Škoda len, že nemá 15 a tak zrejme naň bude čakať doma, teda dve ulice od môjho bydliska.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Takto Sagana často neuvidíte. Čudoval sa aj Svorada

Trojnásobný majster sveta získal šiesty národný titul skvelým spôsobom, keď unikol viac ako 80 kilometrov pred cieľom.

ŠPORT

Peter Sagan nedal nikomu šancu. Pozrite si jeho triumf

Slovák suverénne vyhral spoločné majstrovstvá Česka a Slovenska.

KOMENTÁR TOMÁŠA PROKOPČÁKA

Keď sa začnú Kočnerovia a Bašternákovia naozaj báť

Kde začína spravodlivosť v krajine.


Už ste čítali?