V tieni vyhrážok, kriminálnikov a školských masakrov.

Autor: Elena Rodriguez | 4.10.2006 o 23:49 | Karma článku: 16,78 | Prečítané:  3851x

Človek má tendenciu zovšeobecnovať a tak podľa mienky mnohých ľudí, v školách v Bronxe učíme kriminálnikov, čierne huby, ktoré nezliezli ešte zo stromov, odpad spoločnosti apod... Bohužiaľ alebo vďakabohu sa tu vzdeláva veľké množstvo detí, ktoré nezapadajú do scenára. A my im často neveríme len preto, lebo sú zo spoločnosti už "označených" a jednoducho im nedáme šancu. Tu je jeden príbeh ako som bojovala za tak málo - dať len šancu...

 Elena Rodriguez

U nás doma sa nám podarilo zhromaždiť viac laptopov, ako môžeme reálne využiť plus nový bol na ceste. A tak sme sa rozhodli ponúknuť jeden z nich švagrovi, ktorý si chcel nejaký zaobstarať. No počítač bolo treba preinštalovať, povymazávať staré dáta, hlavne heslá, aby bol pripravený na "dedenie". V tom ma napadla spásonostná myšlienka ako sa tej nemilej robote vyhnúť. Poprosiť jedného môjho študenta, či by to v rámci svojho voľna neurobil, kým som sa ja venovala popoludní tým poslabším jedincom.

Richard je členom krúžku administraátori a pod odborným vedením dávajú do poriadku školské počítače a kde čo sa tam naučia. Ja som môj zámer spomenula môjmu manželovi , ktorý je mimochodom tiež učiteľ v Bronxe a nejaký ten piatok dlhšie ako ja. To sa na mňa spustila takmer prvá manželská kríza, že kde som potratila rozum, že tam máme fotky (z bicyklovačky, západ slnka, jednoducho nič nevhodné), že to je súkromný počítač a čo keď mi ho ukradne, či som sa stále nepoučila, atd.... Ja som sa snažila stáť si za svojím a vysvetľovať, že ja som toho študenta rok učila, že to bude v poriadku a takticky som zaklamala, že ja budem pri ňom, keď to bude robiť.

Laptop som pekne priniesla do školy, odovzdala ho Richardovi, ten sa s ním vyhral 3 hodinky, vytelefonoval všetky registračné čísla, nainštaloval všetko potrebné a prišiel mi ho odovzdať. Viem, že podplácať študentov sa nepatrí, no keďže im za služby, ktoré poskytujú v škole tiež platia, rozhodla som sa urobiť rovnako. Ja som bola rada, že mám počítač v poriadku a mala som dobrý pocit z motivácie, že za vedomosti sa platí.

Domov som prišla s malou dušičku či bude fungovať internet, ktorý na danom počítači nefungoval už nejaký čas. Všetko bolo v poriadku a tak som s hrdosťou očakávala manželov príchod, aby som mu počítač v plnej kráse predviedla. Po minúte ticha sa ozvalo, "ten chalan musí byť ozaj dobrý..." a moje hrdé, " vidíš len treba dať šancu a objavíme viac ."

 

Bola som veľmi smutná, že ľudia, ktorí s tými ďeťmi pracujú im často nedajú šancu, ako sami vravia "zo skúseností" vieme.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ministerkou vnútra bude Saková, ku Kaliňákovi má blízko

Zákazka, z ktorej mal mať podľa Špirka provízie aj Kaliňák. Aj to má za sebou nová ministerka vnútra Denisa Saková.

KULTÚRA

Osobnosti spomínajú na Krištúfka: Bol jedným z najnadanejších, mal smolu

Spisovateľ a režisér zahynul pri nehode.


Už ste čítali?