Príbeh, ktorý ma chytil za srdce.

Autor: Elena Rodriguez | 19.1.2007 o 0:38 | Karma článku: 15,91 | Prečítané:  4197x

U nás v škole máme okrem iných aj program Mladá armáda. Je to program, ktorý vedú veteráni z vojny z Vietnamu.  Je to však hlavne o disciplíne, využití energie na vzdelávanie a tiež podporu detí z rozvráteného prostredia. Najdôležitejšie je, že študenti, ktorí na danom programe participujú nemusia skončiť v armáde ak nechcú. Kapitán, ktorý daný program vedie prišiel do kabinetu s mladou slečnou. Mysleli sme, že je to študentka, no po tom, ako odišla nám vyrozprával jej príbeh, ktorý nás chytil za srdcia. Tu je...

Slečna, dajme jej meno Jenifer, bola tiež v programe, keď sa zdôverila so svojimi problémami mala 14 a bola prváčkou na strednej škole. Pochádzala z rozvrátenej rodiny, kde nenašla pochopenie ani u jedného z rodičov. Brat ju fyzicky týral a nie raz skončila dobitá na pohotovosti. Osud jej neprial ani naďalej, bola znásilnená (neviem v akom veku) a nakoniec si našla priateľa, ktorý nezvládol koniec ich vzťahu a rozhodol sa ju dobiť niekoľko krát.

S pomocou kapitána Alessiho, podali na všetky priestupky trestné oznámenia a Jenifer sa rozhodla z domu odísť tak skoro ako to len bolo právne možné. Vrhla sa na štúdium a za významnej asistencie kapitána Allesiho ukončila strednú školu za 3 roky. Počas štúdia si podala prihlášky na viacero štipendií a absolvovala množstvo testov, na ktoré sa poctivo pripravovala. Výsledok nenechal na seba dlho čakať. Získala plné prospechové štipendium na právo, kde mala možnosť zadarmo bývať a aj si privyrobiť na vreckové. Počas štúdia, sa na sviatky nevracala domov, ale trávila ich s kapitánovou rodinou. Ako on sám povedal, stala sa jeho ďalšou dcérou.

Bakalára sa jej podarilo ukončiť v priebehu dvoch rokov, aj keď obyčajne to trvá štyri. V USA sa prednáša 3 semestre v roku, kde sa predpokladá, že študent si vyberie dva, ktoré mu vyhovujú. Tiež tu funguje na všetkých školách kreditný systém, a preto sa každý každý študent zapíše na toľko predmetov, koľko zvládne. 

Dnes, keď prišla do kabinetu má 19 rokov a robí si magistra. Dôvod prečo sa v Bronxe ukázala v polovici januára je smutný. Prišla na súdne pojednávanie s vlastným bratom.

Možno raz táto mladá vzdelaná žena dokáže zabudnúť na krivdy, ktoré boli na nej páchané v detstve a bude svoju lásku rozdávať ďalším generáciam tak, ako to dokázal kapitán Alessi so svojím rozstrieľaným telom po vojne vo Vietname.

Aj o tom je práca v Bronxe. Veď každý musí mať niekoho.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Takto Sagana často neuvidíte. Čudoval sa aj Svorada

Trojnásobný majster sveta získal šiesty národný titul skvelým spôsobom, keď unikol viac ako 80 kilometrov pred cieľom.

ŠPORT

Peter Sagan nedal nikomu šancu. Pozrite si jeho triumf

Slovák suverénne vyhral spoločné majstrovstvá Česka a Slovenska.

KOMENTÁR TOMÁŠA PROKOPČÁKA

Keď sa začnú Kočnerovia a Bašternákovia naozaj báť

Kde začína spravodlivosť v krajine.


Už ste čítali?